Aktualnie prowadzone rekrutacje

With offices in Berlin, Warsaw and Prague, KCR Placement is an international boutique provider of ‘fit for purpose’ resourcing solutions for a wide array of functions, including expert, managerial and senior executive ones. We specialize in finding the right talents for Pharmaceutical, Biotech, Medical Device companies and Contract Research Organizations across Europe.

We're onboarding best-in-class candidates, so give us a chance to meet you!

Current Vacancy Highlights:

Specjalista ds. PR i Promocji / Polska

Obecnie dla naszego klienta dystrybutora filmów poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. PR i Promocji

Location: Warszawa
Type of Contract: Permanent, office-based

Zadania:

  • Tworzenie oraz egzekucja strategii public relations dla wybranych projektów
  • Koordynowanie i opracowywanie komunikacji dla projektów z wykorzystaniem social media oraz publikacji w mediach tradycyjnych
  • Opracowywanie analiz prezentujących etapy wdrożenia kampanii
  • Zarządzanie budżetem w ramach działań marketingowych
  • Współpraca z Brand Managerami i bieżące raportowanie w zakresie prowadzonych projektów
  • Koordynowanie działań związanych z partnerami medialnymi- wybór, selekcja, negocjacje
  • Zarządzanie aktywnościami na stronie FB

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku będzie atutem
  • Znajomość języka angielskiego- minimum B2
  • Bardzo dobra znajomość programów użytkowych środowiska Windows (Excel, Power Point, Word)
  • Kreatywność i dynamizm
  • Wysokie umiejętności interpersonalne

We’re onboarding “best in class” candidates, so give us a chance to meet you!

NOTE: When applying please kindly enclose the following statement:

"I hereby give my consent to the processing of my personal data included in the CV provided by me (within the scope beyond the contractual authorization), by KCR Placement Sp z o.o. on behalf of its clients with its seat in Warsaw (6 Postepu str, 02-676 Warsaw) as the data administrator, for the purposes related to the recruitment process conducted by the said entity. This consent also includes the processing of my personal data within the above scope in any future recruitment processes, unless the aim of such processing changes."
PL EN